Jesteś w: Strona główna » Miejsca i Obiekty » Widok obiektu
Atrakcje w okolicy
Byłeś, wybierasz się ?
  Poleć znajomemu
  Byłem tutaj
  Wybieram się
  Napisz recenzję
  Dodaj zdjęcie
  Dodaj wideo
Zaplanowane wycieczki
  Stwórz nową wycieczkę
Użytkownicy
którzy już odwiedzili ten obiekt
Żaden z użytkowników nie odwiedził tego obiektu, bądź pierwszy!

» byłem tutaj

Użytkownicy
którzy wybierają się do tego obiektu
W tej chwili nikt nie wybiera się do tego obiektu, bądź pierwszy !

» wybieram się

Inne miejsca w okolicy
Zaczarowana polana
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: kętrzyński
Nadleśnictwo Srokowo
Leśna trasa turystyczna Gierłoż
Ścieżka dydaktyczna i szlaki turystyczne,

Opis obiektu

Nadleśnictwo Srokowo  w roku 2012 wytyczyło na terenie leśnictw Dąbrowa i Gierłoż Leśną trasę turystyczną Gierłoż. Trasa ta przechodzi przez ciekawe przyrodniczo i historyczne miejsca znajdujące się w gierłoskich lasach. Bliskie sąsiedztwo Kętrzyna  i byłej wojennej Kwatery Hitlera odwiedzanej przez ponad 200 tys. turystów sprawia, że znaczną część tej liczby można zainteresować tematyką przyrodniczą.

Niezależnie od powyższego na terenie tym pozostaje wiele innych atrakcji turystycznych: Park Miniatur Warmii i Mazur, Lotnisko Wilamowo, Muzeum Mazurskie w Owczarni, Zabytkowa Linia Kolejowa Kętrzyn – Węgorzewo, trasa ucieczki zamachowca na Hitlera w 1944r do Wilamowa, miejsce bitwy Krzyżacko-litewskiej w 1311r.

Leśna trasa turystyczna Gierłoż oznakowana jest w terenie częściowo za pomocą leśnych drogowskazów oraz tablic informacyjnych. Dodatkowo w kilku miejscach wzdłuż trasy zostały zamontowane urządzenia infrastruktury turystycznej takie jak: 2 platformy widokowe dla miłośników podglądania przyrody oraz 3 miejsca odpoczynku dla strudzonych turystów.

 

Wykorzystanie potencjału turystycznego dawnej kwatery Hitlera, miasta Kętrzyn, okolicznych atrakcji turystycznych  spowoduje wg. naszej oceny odwiedzenie gierłoskich lasów i skorzystanie ze stworzonej „Leśnej trasy turystycznej Gierłoz”. Alternatywna propozycja obok zwiedzenia „Wilczego Szańca” sprawi, że naszą trasę odwiedzi kilkadziesiąt tys. turystów.  W roku bieżącym na tym terenie powstanie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzem II Wojny Światowej w Gdańsku ścieżka historyczna obrazująca tragiczne wydarzenia ostatniej wojny. Otwarcie tego obiektu planowane jest na czerwiec br.

Oba projekty : historyczny i wnioskowany przyrodniczy będą znakomicie się uzupełniały tworząc jeszcze większą atrakcję turystyczną tego obszaru.

Opis okolicy

Scieżki rowerowe przebiegają przez ciekawe przyrodniczo i historycznie tereny leśne leśnictw Dąbrowa i Gierłoż. W leśnictwie Dąbrowa znajduje się obiekt historyczny była wojenna kwatera Hitlera w Gierłoży, którą corocznie odwiedza ponad 200 tysięcy osób zarówno z całej Polski jak i goście z zagranicy. Dotychczas turyści poznawali historię tego terenu. Nadleśnictwo pragnie poszerzyć ofertę turystyczną o walory przyrodnicze i krajoznawcze, których na tym terenie nie brakuje. Rowerzyści przemierzając las będą mogli także zobaczyć bunkry i usłyszeć historię wojennej kwatery Hitlera.

Scieżki biegną przez las liściasty z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi, częsciowo przebiegaja wzdłuż dróg publicznych

Galeria zdjęć
 

Galeria wideo
 
 

Recenzje

dodaj swoją recenzję

Podziel się na:FacebookTwitterWykop

Tel. 89-753-40-43

www.srokowo.olsztyn.lasy.gov.pl/

srokowo@olsztyn.lasy.gov.pl

Adres

Kętrzyn-Gierłoż

Województwo

warmińsko-mazurskie

Powiat

kętrzyński

Współrzędne

Dł. geogr. 21° 28´ 26˝

Sz. geogr. 54° 4´ 48˝

Mapa

Zgłoś błąd

Informacje podstawowe
Parking: tak
Możliwość zakupu drewna: tak
Numer obiektu: 7577
Wyposażenie
Wiata: tak
Stoły: tak
Ławki: tak
Sanitariaty: nie
Ujęcie wody pitnej: nie
Śmietnik: tak
Inne wyposażenie: platforma widokowa na rozlewisko
Rodzaj ścieżki
Długość ścieżki (km): 30
Nazwy przystanków: Ketrzyn-Nowa Różanka-Gierłoż-Kwida-Czerniki-Gierłoż
Najbliższa miejscowość: Kętrzyn
Najbliższe jezioro: Mój, Siercze
Najbliższa rzeka: Guber
Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij